O nás

foto Vinotéka Království dobrých vín byla založena v květnu 2003 na Masarykově ulici v Ústí nad Labem. Při výběru sortimentu čerpáme z bohatých zkušeností jak s tuzemskými i zahraničními vinaři.Tyto poznatky nadále prohlubujeme účastí na převážně zahraničních výstavách například Vinexpo Bordeaux, Les Grand Jour de Bourgogne, ProWein Düsseldorf, Vinitali Verona atd.

Od roku 2004 se specializujeme na výběr kvalitních Francouzských vín. Naše velké zkušenosti nám dávají možnost nacházet vína, kde je poměr kvalita a cena velice příznivý. Z tohoto důvodu spolupracujeme přímo s vinaři a při četných návštěvách jejich vinařství tyto vztahy neustále utvrzujeme.

Na naší vinotéce pořádáme řízené degustace. Naší specialitou jsou degustace „ snoubení pokrmu a vína“. Jedná se o čtyř až pěti chodové menu zaměřené určitým stylem doplněné těmi nejlepšími víny z naší nabídky. Tyto degustace se dají také upravit jako firemní a soukromé akce.

Ústeckou banku vín která má již patnáctiletou tradici jsme převzali od původního majitele v dubnu 2015. V této provozovně se specializujeme na široký sortiment českých a moravských vín včetně stáčených. Samozřejmostí je zastoupení základních francouzských vín, včetně Bax in box balení pro delší uchování stáčených vín.

Degustace na září

Září je období sklizně a tak naše termíny jsou trošičku rozházené, aby se nám nekryly s výrobou burčáku a vinobraním. Zdegustujeme nová vína z naší stálice vinařství Maison Lorgeril Chateau Pennautier Languedoc. Začneme v pondělí 19.9. .... JEDNO MÍSTO VOLNÉ .... dále úterý 20.9. .... PLNĚ OBSAZENO ...., čtvrtek 22.9. .... PLNĚ OBSAZENO .... a pondělí 26.9. .... PLNĚ OBSAZENO .... Sejdeme se na Masarykově klasicky od 18 hodin a vstupné je 350,- Kč na osobu. Doplníme samozřejmě občerstvením. Těšíme se na společné nové zážitky.

Speciál pro říjen

Jako každý rok jsme připravili speciální akci. V tomto měsíci zdegustujeme rumy z Karibské oblasti a nahlédneme také na ostrovy Indického oceánu. Představíme Vám sedm vzorků, které nejsou na našem trhu běžné. Začneme v úterý 18.10. .... PĚT MÍST VOLNÝCH .... pokračovat budeme ve čtvrtek 20.10. .... DVĚ MÍSTA VOLNÁ ...., pátek 21.10. .... PLNĚ OBSAZENO ...., pondělí 24.10. ....a TŘI MÍSTA VOLNÁ .... Sejdeme se na Masarykově klasicky od 18 hodin a vstupné je 800,- Kč na osobu s nevratnou zálohou 400,- Kč. Těšíme se na společné zážitky a protože se ocitneme ve Velkých Antilách tak včetně ukázky Kreolské a Karibské kuchyně.

Beaujolais v listopadu

Mnoho dotazů na termíny pro každoroční svátek Beaujolais nás tlačí již teď v předstihu plánovat a tak se všichni můžou těšit na pozdravy z této oblasti . Tradičně začneme třetí čtvrtek i když je to u nás svátek a to 17.11. .... PĚT MÍST VOLNÝCH ...., dále pátek 18.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., pondělí 21.11. .... PĚT MÍST VOLNÝCH ...., úterý 22.11. .... JEDNO MÍSTO VOLNÉ ...., čtvrtek 24.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., pátek 25.11. .... JEDNO MÍSTO VOLNÉ ...., pondělí 28.11. .... JEDENÁCT MÍST VOLNÝCH...., úterý 29.11. .... TŘI MÍSTA VOLNÁ .... a čtvrtek 1.12. .... OSM MÍST VOLNÝCH .... Dovezeme Vám opět vína od našich oblíbených vinařů a bude to nejenom Baujolais nouveau, které vypadá letos dle zpráv velmi dobře, ale samozřejmě i ročníkové Beaujolais zvané Cru, které nás už mnohokrát potěšilo svou plností. Sejdeme se na Masarykově klasicky od 18 hodin a vstupné je 400,- Kč na osobu. Nesmí samozřejmě chybět tradiční pokrm tohoto francouzského regionu Kohout na víně. Těšíme se na společné zážitky.

Vinotéka Království dobrých vín
Masarykova 181/173
Ústí nad Labem 400 01
tel: 603 497 855, 603 159 710
Banka vín
Špitálské náměstí 3
Ústí nad Labem 400 01
tel: 603 497 855, 603 159 710