O nás

foto Vinotéka Království dobrých vín byla založena v květnu 2003 na Masarykově ulici v Ústí nad Labem. Při výběru sortimentu čerpáme z bohatých zkušeností jak s tuzemskými i zahraničními vinaři.Tyto poznatky nadále prohlubujeme účastí na převážně zahraničních výstavách například Vinexpo Bordeaux, Les Grand Jour de Bourgogne, ProWein Düsseldorf, Vinitali Verona atd.

Od roku 2004 se specializujeme na výběr kvalitních Francouzských vín. Naše velké zkušenosti nám dávají možnost nacházet vína, kde je poměr kvalita a cena velice příznivý. Z tohoto důvodu spolupracujeme přímo s vinaři a při četných návštěvách jejich vinařství tyto vztahy neustále utvrzujeme.

Na naší vinotéce pořádáme řízené degustace. Naší specialitou jsou degustace „ snoubení pokrmu a vína“. Jedná se o čtyř až pěti chodové menu zaměřené určitým stylem doplněné těmi nejlepšími víny z naší nabídky. Tyto degustace se dají také upravit jako firemní a soukromé akce.

Ústeckou banku vín která má již patnáctiletou tradici jsme převzali od původního majitele v dubnu 2015. V této provozovně se specializujeme na široký sortiment českých a moravských vín včetně stáčených. Samozřejmostí je zastoupení základních francouzských vín, včetně Bax in box balení pro delší uchování stáčených vín.

Plán-neplán do vánoc

Vážení přátelé. Již dvacet let se staráme o Vaše chuťové pohárky, ale takto nejistou a chaotickou situaci řešíme jako asi všichni poprvé. Termíny jsou naplánované, víno a rumy skladem. Ale co teď. Nepropadáme panice - na vše je potřeba koukat alespoň trochu pozitivně. Necháme zatím vše jak je a budeme prostě improvizovat dle možné situace. Sledujte prosím naše stránky a jak bude možná jakákoliv změna, hned oznámíme, popřípadě volejte své dotazy. Děkujeme za trpělivost. Kurkovi.

Beaujolais v listopadu

Listopad máme již mnoho let spojený se svátkem Mladého Beaujolais. Musíme hledět s nadějí vpřed a proto máme pro Vás termíny. Tradičně začneme třetí čtvrtek a to 19.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., dále pátek 20.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., pondělí 23.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., úterý 24.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., čtvrtek 26.11. .... PLNĚ OBSAZENO ...., pátek 27.11. .... PLNĚ OBSAZENO ....a pondělí 30.11. .... PLNĚ OBSAZENO .... Dovezeme Vám opět vína od našich oblíbených vinařů i kdybych se tam měl podhrabat a bude to nejenom Baujolais nouveau, ale samozřejmě i ročníkové Beaujolais. Sejdeme se na Masarykově klasicky od 18 hodin a vstupné je 380,- Kč na osobu. Nesmí chybět tradiční pokrm Kohout na víně a soutěž. Těšíme se na společné zážitky.

Prosincovo - říjnové rumy

Situace je v přípravě akcí velmi složitá, ale co by člověk neudělal pro lahodný mok. V náhradních termínech zdegustujeme slíbené karibské rumy z ostrova Martinique. Je to jediná destinace na světě, kde je výroba tohoto nápoje ošetřena přísným zákonem o původu. Představíme Vám sedm vzorků, které nejsou na našem trhu běžné. Začneme ve středu 2.12. .... SEDM MÍST VOLNÝCH .... pokračovat budeme v pondělí 7.12. .... DEVĚT MÍST VOLNÝCH ...., pátek 11.12. .... PLNĚ OBSAZENO .... a úterý 15.12. .... JEDENÁCT MÍST VOLNÝCH .... Sejdeme se na Masarykově klasicky od 18 hodin a vstupné je 800,- Kč na osobu s nevratnou zálohou 400,- Kč. Těšíme se na společné zážitky a protože se ocitneme v Malých Antilách tak včetně ukázky Kreolské kuchyně. Snad nám to opět někdo nezkazí.

Prosincová degustace vína

V prosinci nechceme ochudit ani příznivce tradičního souznění "Pokrmu a vína". Pro Vaše jednoduší plánování akcí dáváme termíny již teď, protože přesun rumů do prosince jsme tedy fakt neplánovali. Zatím uvádíme pouze termíny. Celou dagustaci upřesníme co nejdříve. Je to teď moc chaotické a musíme hodně improvizovat. Začneme v pátek 4.12. .... JEDENÁCT MÍST VOLNÝCH ...., pokračovat budeme ve středu 9.12. .... VOLNO ...., pondělí 14.12. .... JEDENÁCT MÍST VOLNÝCH ...., čtvrtek 17.12. .... ŠEST MÍST VOLNÝCH .... a pondělí 21.12. .... VOLNO .... Většinu vín máme již ve sklepě, ale jídlo je třeba ještě doladit. Děkujeme za trpělivost.

Vinotéka Království dobrých vín
Masarykova 181/173
Ústí nad Labem 400 01
tel: 603 497 855, 603 159 710
Banka vín
Špitálské náměstí 3
Ústí nad Labem 400 01
tel: 603 497 855, 603 159 710